Pogoda w Bydgoszczy 27 gru 06:59 | Redaktor
Poświąteczne ochłodzenie [POGODA]

U nas pogodę kształtować będzie wyż „Wiltrud” znad Skandynawii. Z północy zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

W centrum Juliane [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:08

Od piątku wracają deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:47

Nad Europą dominował będzie wyż z głównymi centrami nad Skandynawią oraz zatoką Biskajską, jedynie wschodnie krańce kontynentu znajdą się w zasięgu niżów.

Dzisiaj zachmurzenie ma być duże, jednak możliwe są większe przejaśnienia. Ranny raport METAR bydgoskiego lotniska podawał zachmurzenie średnie, a model UM przewiduje większe rozpogodzenie na drugą część dnia. Mogą jednak też wystąpić przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, zwłaszcza przed południem. Temperatura zacznie już spadać i dziś maksymalnie wyniesie 3 stopnie (wczoraj było 4,7). Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, chwilami porywisty, północno-zachodni i północny. 

W nocy z piątku na sobotę dalsze ochłodzenie. Temperatura minimalna może spaść do zera lub nieznacznie poniżej tego poziomu. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, północny i północno-zachodni. 

W sobotę nadal będzie pochmurno. Temperatura maksymalna raczej nie przekroczy +1 stopnia. Może padać słaby śnieg. Wiatr będzie nadal umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.01, a zajdzie o 15.36. Dzień będzie trwał 7 godzin i 34 minuty i jest już aż o 38 sekund dłuższy od najkrótszego dnia w roku. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor