Pogoda w Bydgoszczy 20 lut 04:28 | Redaktor
Przedwiośnie się umacnia [POGODA]

Polska będzie początkowo na skraju wyżu, którego centrum znajduje się w rejonie Alp. Po południu jednak od zachodu nasunie się zatoka niżu znad morza Norweskiego, z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu zacznie napływac napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:26

Nadchodzi zmiana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:50

Wspomniany układ frontów atmosferycznych będzie się okludował. Oznacza to, że zaraz za frontem ciepłym nadchodzi front chłodny. Front chłodny, zgodnie z prawami fizyki przemieszcza się znacznie szybciej od frontu ciepłego, zatem dochodzi do sytuacji, w której oba fronty się spotykają. W ten sposób „zamykany” jest ciepły wycinek niżu, ciepłe powietrze zostaje wyparte do góry, a cały ten proces nazywa się właśnie okluzją. Wciąż jednak powietrze, choć za frontem chłodniejsze, napływa znad ciepłych rejonów Atlantyku. Więc przedwiośnie będzie trwać, żadnego ataku zimy na horyzoncie wciąż nie widać.

W Bydgoszczy ma być zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W ciągu dnia raczej nie wystąpią opady. Temperatura maksymalna ma wynieść 5 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek wiatr skręci na południowy i zacznie przybierać na sile. Porywy wiatru mogą sięgać 70 km/h. Zacznie też padać deszcz, opady te, przemieszczać się bedą z zachodu na wschód, przez cały kraj. Temperatura minimalna wyniesie około 3 stopni.

W piątek nadal występować będą przelotne opady deszczu, ewentualnie deszczu ze śniegiem, przy podmuchach dość silnego wiatru, który znów zmieni kierunek na zachodni. Temperatura maksymalna nadal wyniesie 5 stopni. W kolejnych dniach przewidywany jest dalszy wzrost prędkości wiatru, w weekend może wiać bardzo mocno z południowego zachodu (w sobotę) i z zachodu (w niedzielę), przy temperaturach rzędu 8 – 9 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.54, a zajdzie o 17.08. Dzień będzie trwał 10 godzin i 13 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor