Pogoda w Bydgoszczy 4 lip 08:24 | Redaktor
Robi się pogodnie [POGODA]

Będziemy w zasięgu klina wyżu Azorskiego. Wieczorem przybliży się do nas strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem „Verena III” nad Skandynawią. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:58

Gorący piątek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:57

Powietrze to ma mały potencjał chwiejności, co oznacza, że powinny zaniknąć gwałtowne ulewy i burze. W chłodniejszym powietrzu rozbudował się klin wyżowy, który od wyżu Azorskiego sięga przez zatokę Biskajską, Francję, południowe Niemcy, Czechy, i poprzez Polskę, nad Litwę, Łotwę i zachodnią Rosję. Będzie on przesuwał się na południe, a na jego miejsce przyjdą układy niżowe, wchodzące znad Morza Północnego nad środkową Skandynawię.

Mamy więc uspokojenie w atmosferze, dziś będzie w Bydgoszczy zachmurzenie małe lub umiarkowane, z temperaturą maksymalną około 25 stopni, ale już w godzinach popołudniowych wzrastać będzie zachmurzenie frontowe. Nocą front przesuwać się będzie przez Polskę na wschód, i przyniesie słabe opady deszczu. Rano deszcz ustanie, ale niedziela bedzie raczej pochmurna, ponieważ zaraz za frontem ciepłym znad Niemiec nasuwać się będzie front chłodny, związany z głębszym niżem wchodzącym nad południową Skandynawię znad morza Północnego. Będzie więc w niedzielę nieco chłodniej, ale powyżej 20 stopni, raczej bez opadów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.29, a zajdzie o 21.16. Dzień będzie trwał 16 godzin i 46 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor