Pogoda w Bydgoszczy 4 wrz 06:24 | Redaktor
Stabilnie i spokojnie [POGODA]

Od Hiszpanii i Portugalii po środkową Europę rozciąga się klin wyżu znad Atlantyku, można też go traktować jako oddzielny wyż, którego centrum znajduje się obecnie nad Tatrami.

Gorącego lata ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 03:30

Lato trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:41

Niemcy dali mu nazwę „Elektra”. Nad resztą kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi, najbliższy z nich, „Ferdinand”, znajduje się nad morzem Północnym, a jego front chłodny wchodzi właśnie nad kontynent od strony krajów Beneluksu i Normandii. Przeważająca część Polski jest w zasięgu wyżu znad Tatr. Jedynie północne krańce znajdują się w zasięgu pofalowanego frontu chłodnego. Pozostajemy wciąż w chłodniejszej masie powietrza polarno morskiego.

Dziś w Bydgoszczy pogoda będzie podobna do wczorajszej. Zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr słaby lub umiarkowany,  południowo-zachodni, skręcający na południowy.

W nocy zachmurzenie stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura minimalna spadnie do około 15 stopni.

Jutro zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe, krótkotrwałe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna nadal na poziomie około 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

Ten typ pogody utrzyma się dość długo, być może nawet do połowy września.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.03, a zajdzie o 19.30. Dzień będzie trwał 13 godzin i 27 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor