Pogoda w Bydgoszczy 14 lut 06:53 | Redaktor
„Tomris” już przeszedł. Nadchodzi „Uta” [POGODA]

Z niżami jest tak, że jeśli znajdą się nad lądem, albo nawet nad małym morzem, takim jak Bałtyk, bardzo szybko tracą swoją dynamikę. Tak właśnie się stało z niżem „Tomris”, który jeszcze poprzedniej nocy mocno „kręcił się” nad wyspami Brytyjskimi. Dlatego wiatry od poprzedniego niżu były o wiele silniejsze, tamten bowiem nie przechodził nad lądem, a okrążył Skandynawię od północy i przeszedł nad ocean Arktyczny.

Robi się pogodnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Modele numeryczne wskazują, że trochę inaczej będzie z nadchodzącym znad Atlantyku niżem „Uta”. Nie wiejdzie on nad ląd, ale zatrzyma się na jakiś czas z centrum  między Grenlandią a Europą i przez kontynent przejdą jego fronty z opdami i wiatrami. Potem bedzie wędrował drogą północną. Czy opady dotrą do Polski? Zobaczymy w poniedziałek. W połowie tygodnia nad kontynentem zacznie rozbudowywać się blokada wyżowa. Ale wszystko to dziać się będzie przy temperaturach dodatnich. Mamy przedwiośnie.

Dziś w Bydgoszczy ma być zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą wystąpić, zwłaszcza rano, opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie około 3 stopnie. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na zachodni i północny. 

Wieczorem i w nocy spodziewany jest wzrost ciśnienia, ale raczej bez rozpogodzeń, za to z mgłą, która może osadzać szadź i ograniczać widzialność do 200 metrów. Temperatura może spaść nieco poniżej zera — do -1 stopnia. 

W sobotę zachmurzenie będzie nadal duże, z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza po południu. Temperatura maksymalna będzie już wyższa, około 6 stopni, a w niedzielę może przekroczyc 10 stopni. Wiatr nadal słaby lub umiarkowany, od niedzieli znów silniejszy, południowo-zachodni i południowy. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.07, a zajdzie o 16.56. Dzień będzie trwał 9 godzin i 49 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor