Pogoda w Bydgoszczy 30 sie 05:40 | Redaktor
Upałów dni ostatnie [POGODA]

Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i częściowo Europa środkowa są w zasięgu oddziaływania niżów znad Atlantyku. Z tymi niżami związane są układy frontów atmosferycznych.

Zimno i deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Lato, lato, zostań tu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:50

Nasz region znajduje się z dala od stref szybko zmieniającego się ciśnienia, w strefie słabnącego wyżu. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał bardzo słaby chłodny front atmosferyczny. Mimo to będzie się utrzymywała gorąca masa powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie będzie powoli wzrastało.

W Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Opady deszczu są bardzo mało prawdopodobne, choć nie wykluczone. Temperatura maksymalna  — wciąż około 29 – 30 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane; gdzieniegdzie krótkotrwała mgła. Temperatura minimalna około 17 stopni. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i północnych. 

W sobotę więcej słońca — zachmurzenie małe i umiarkowane, wciąż będzie upał. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 32 stopnie. Wiatr trochę silniejszy, umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W niedzielę upał może być jeszcze większy (wyż „Doris”, który dziś przechodzi przez Polskę odsunie się na Wschód, a z zachodu zacznie dopiero nasuwać się niż),  ale od poniedziałku nastąpić powinno zdecydowane ochłodzenie, gdy niż ściągnie zachodnią stroną powietrze chłodniejsze. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.54, a zajdzie o 19.42. Dzień będzie trwał 13 godzin i 47 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor