Pogoda w Bydgoszczy 13 sie 07:02 | Redaktor
W kratkę… [POGODA]

Wtorek przywitał nas bezchmurnym niebem nad Bydgoszczą. Nie oznacza ono jednak niestety pogody stabilnej. W najbliższych dniach będzie ona mocno zmienna. 

Dziś może zagrzmieć [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:28

Tak zwana sytuacja baryczna (czyli rozkład ciśnień) jest następująca. Nad zatoką Biskajską rozbudowuje się klin wyżu Azorskiego, który Niemcy nazwali wdzięcznym imieniem „Beatrix”. Niż „Yap” jest już nad Bałtykiem i z zachodu dochodzi do nas jego front chłodny. Strefa jego zachmurzenia już odeszła na wschód i dziś powinno być w Bydgoszczy stosunkowo pogodnie, z rozwijającym się w ciągu dnia zachmurzeniem cumulusowym, z którego deszczu raczej nie będzie. Temperatura maksymalna osiągnie około 25 stopni. Wiatr będzie początkowo słaby, później umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać. 

Jutro ma być chłodniej i więcej chmur, ale nadal sucho. W czwartek początkowo pogodnie, od zachodu będziemy jednak obserwować wzrost zachmurzenia. Niż u południowego cypla Grenlandii już powstaje. Pisałem o nim w niedzielę. Ale będzie on prawdopodobnie rozwijał  się nieco wolniej niż wtedy przewidywałem, jest więc szansa, że długi weekend minie bez ulew i gwałtownych zjawisk atmosferycznych, przy zmiennym zachmurzeniu i umiarkowanej temperaturze.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.25, a zajdzie o 20.19. Dzień będzie trwał 14 godzin i 54 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu WarszawskiegoRedaktor

Redaktor Autor

Redaktor