Pogoda w Bydgoszczy 13 sie 07:02 | Redaktor
W kratkę… [POGODA]

Wtorek przywitał nas bezchmurnym niebem nad Bydgoszczą. Nie oznacza ono jednak niestety pogody stabilnej. W najbliższych dniach będzie ona mocno zmienna. 

Tak zwana sytuacja baryczna (czyli rozkład ciśnień) jest następująca. Nad zatoką Biskajską rozbudowuje się klin wyżu Azorskiego, który Niemcy nazwali wdzięcznym imieniem „Beatrix”. Niż „Yap” jest już nad Bałtykiem i z zachodu dochodzi do nas jego front chłodny. Strefa jego zachmurzenia już odeszła na wschód i dziś powinno być w Bydgoszczy stosunkowo pogodnie, z rozwijającym się w ciągu dnia zachmurzeniem cumulusowym, z którego deszczu raczej nie będzie. Temperatura maksymalna osiągnie około 25 stopni. Wiatr będzie początkowo słaby, później umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać. 

Jutro ma być chłodniej i więcej chmur, ale nadal sucho. W czwartek początkowo pogodnie, od zachodu będziemy jednak obserwować wzrost zachmurzenia. Niż u południowego cypla Grenlandii już powstaje. Pisałem o nim w niedzielę. Ale będzie on prawdopodobnie rozwijał  się nieco wolniej niż wtedy przewidywałem, jest więc szansa, że długi weekend minie bez ulew i gwałtownych zjawisk atmosferycznych, przy zmiennym zachmurzeniu i umiarkowanej temperaturze.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.25, a zajdzie o 20.19. Dzień będzie trwał 14 godzin i 54 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu WarszawskiegoRedaktor

Redaktor Autor

Redaktor