Pogoda w Bydgoszczy 17 lut 06:28 | Redaktor
Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Dwanaście i pół stopnia pokazały termometry wczoraj w Bydgoszczy. Ciepłe lutowe przedwiośnie spowodowało, że na dobre zaczyna się wegetacja roślin. Rosną przebiśniegi i krokusy, a na drzewach pojawiły się pąki. Gdyby teraz przyszły mrozy, straty w rolnictwie byłyby spore.

Pod samym wierzchołkiem Keywana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:48

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:25

Na szczęście nic nie wskazuje na razie na taki scenariusz. Od jutra bedziemy obserowawć wprawdzie klkustopniowe ochłodzenie, ale wciąż temperatury pozostaną dodtanie, zarwóno w dzień, jak i w nocy.

Jesteśmy w zasięgu rozległego niżu „Victoria”, którego centrum znajduje się nad morzem Norweskim, ale cały niż obejmuje praktycznie cały północny Atlantyk i sporą część Europy.  Jedynie południowe rejony kontynentu znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Do Polski nadal napływa polarna morska masa powietrza. 

Dziś zachmurzenie ma być w Bydgoszczy duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie około 10 stopni.  Wiatr będzie umiarkowany, południowo–zachodni. 

W nocy przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około 5 stopni.

Od jutra spodziewane jest niewielkie ochłodzenie i deszcz. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami.  Temperatura maksymalna — około 8 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo–zachodni i zachodni.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.01, a zajdzie o 17.02. Dzień będzie trwał 10 godzin i 1 minutę. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor