Pogoda w Bydgoszczy 17 wrz 06:45 | Redaktor
Wicher wieje [POGODA]

Wyspy Brytyjskie oraz Francja są pod wpływem wyżu „Hanneke” znad Atlantyku. Polska jest na skraju niżu „Ignaz” znad północno-zachodniej Rosji, tego samego, który jeszcze dwie doby temu przedzierał się przez góry Skandynawskie. Za frontem, który przesunął się już na południe od Polski, napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Przebudowa układu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Dziś jeszcze trochę deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:29

Noc przyniosła uspokojenie w atmosferze, ale w ciągu dnia, w miarę wzrostu różnic ciśnienia, spowodowanych formowaniem się wtórnego niżu nad Bałtykiem, o którym pisaliśmy wczoraj, prędkość wiatru zacznie wzrastać. Na Bałtyku południowym trwa sztorm. Obszar porywów silnego  wiatru obejmie całą zachodnią połowę kraju. Wiatr wiać bedzie z zachodu, a jego prędkość w porywach może przekraczać 70 km/h, a po południu dochodzić mogą one do 90 km/h.

Tam gdzie to możliwe, starajmy się jeszcze rano schować to co wiatr może poderwać z podłoża i ubrać się nieco cieplej. Wprawdzie przy takich temperaturach jak dziś rożnica między tzw. temperaturą odczuwalną a rzeczywistą nie jest jeszcze wielka, ale już ta odczuwalna będzie o kilka stopni niższa od wskazywanej przez termometry.

Dziś będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo mogą zdarzać się rozpogodzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 14 – 15 stopni. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej. Dopiero w nocy ze środy na czwartek wiatr osłabnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.25, a zajdzie o 18.59. Dzień będzie trwał 12 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor