Pogoda w Bydgoszczy 26 sie 06:25 | Redaktor
Zaczynają się upały [POGODA]

Wyż „Corina”, który rozbudował się nad Białorusią, skutecznie blokuje już cyrkulację zachodnią, czyli wędrówkę niżów znad Atlantyku na wschód.

Gorącego lata ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 03:30

Lato trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:41

Jednocześnie po południowym krańcu tego wyżu ściągane jest ze wschodu do nas gorące powietrze kontynentalne. Jeśli dotąd nie było upałów, to dlatego, że napływ powietrza w atmosferze jest bardziej skomplikowan,y jeżeli się go rozważa nie tylko w warstwie przyziemnej, ale również bierze się pod uwagę warstwy wyższe. Otóż dotąd w warstwach wyższych napływało  jeszcze powietrze polarno morskie. Ten proces jednak się zakończył.

Dziś już mamy pierwsze ostrzeżenie IMGW, które dotyczy zachodniej i południowej części województwa kujawsko pomorskiego, w tym Bydgoszczy. Kończą się nawet chłodne noce — temperatura maksymalna ma wynieść 29 – 31 stopni, a minimalna 18 – 20 stopni. Dziś rano już było 16 stopni.

Ostrzeżenie jest ważne do 29 sierpnia. Natomiast według prognoz modeli numerycznych, układ, który doprowadził do takiego stanu potrwa co najmniej do pierwszych dni września, jak to już wcześniej zapowiadaliśmy. Oczywiście zachmurzenie małe lub bezchmurnie, wiatr słaby, wschodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.47, a zajdzie o 19.51. Dzień będzie trwał 14 godzin i 3 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego


Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor