Pogoda w Bydgoszczy 27 lut 06:35 | Redaktor
Zehra i Bianca [POGODA]

Niż bałtycki „Zehra” wędruje powoli na wschód i wypełnia się. Znad Atlantyku zaś zbiliża się właśnie z dużą szybkością ośrodek niżowy, któremu Niemcy nadali wdzięczne imię „Bianca”.

Pod samym wierzchołkiem Keywana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:48

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:25

Niż ten dziś przechodzić będzie przez Francję, a w piątek rano znajdzie się nad Bawarią i Czechami, wpływając na pogodę na południu Polski. Tymczasem u nas będzie stosunkowo spokojnie. Zwrócić należy uwagę na wyż nad Skandynawią i środkową Rosją, który na początku marca rozbuduje się i umocni nad całą wschodnią częścią Europy.

W nocy zaznaczy się początkowo obecność wtórnego frontu chłodnego. W dzień słaby klin wyżowy, ale nie ten znad Skandynawii, tylko pochodzący od wyżu Azorskiego, stopniowo obejmie swoim zasięgiem prawie całą Polskę. Dopiero po jego odejściu nadciągnie Bianca. Pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane i duże, mogą wystąpić niewielkie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około +4 stopnie. Wiatr ma być umiarkowany, porywisty, zachodni. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego. Prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, ale ich prawdopodobieństwo w Bydgoszczy jest niewielkie. Wbrew wcześniejszym (również naszym) prognozom, większego mrozu raczej nie będzie, Temperatura minimalna wyniesie około zera. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura maksymalna około 5 stopni. Wiatr znów silniejszy, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.39, a zajdzie o 17.21. Dzień będzie trwał 10 godzin i 38 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor