Pogoda w Bydgoszczy 14 gru 05:48 | Redaktor
Zima do nas nie doszła. Powrót jesieni [POGODA]

Pogoda w całej Europie, jak zwykle o tej porze roku, nie zachęca do spacerów ani aktywności na świeżym powietrzu.

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:51

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:36

Wszystkie szkoły w Rzymie i w Neapolu były w piątek zamknięte z powodu "burzy świętej Łucji", jak nazwano falę niepogody i groźnych zjawisk atmosferycznych, zapowiadanych dla dużej części Włoch. Władze Wiecznego Miasta zaapelowały do rzymian o ostrożność. 

W południowo-zachodniej Francji wskutek silnych wiatrów, które wiały z prędkością do 140 kilometrów na godzinę, blisko pół miliona gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu, jeden mężczyzna zginął, a co najmniej pięć innych osób zostało rannych. 

Bliżej nas, w Tatrach, porywy wiatru osiągają prędkość do 165 km na godzinę, panuje tam zamieć, a temperatura na szczytach wynosi około siedem stopni mrozu.

U nas, w Bydgoszczy, jest spokojniej, ale dziś, a zwłaszcza jutro, wiatr będzie dość silny, w porywach do 50 km/h. Spodziewany jest też deszcz, lub deszcz ze śniegiem, temperatury maksymalne będą na poziomie od około 4 stopni dziś do około 6 stopni jutro, ale ze względu na wiatr, odczuwać będziemy temperatury tak, jakby było zero stopni, lub nieco poniżej zera. 

Wszystko to z powodu zatoki niżu znad morza Północnego. Z zachodu na wschód przemieszczają się kolejne fronty okluzji. Ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie napływa z południa. Pogoda uspokoi się od poniedziałku i będzie coraz cieplej. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.54, a zajdzie o 15.30. Dzień będzie trwał 7 godzin i 35 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor