Pogoda w Bydgoszczy 9 sty 07:03 | Redaktor
Zmiana cyrkulacji [POGODA]

Dziś postępować będzie dalsza przebudowa pola ciśnienia, klin wyzowy będzie ustępował na wschód i nastąpi kolejna zmiana kierunku wiatru na południowy, a od zachodu przez morze Północne, Danię po Bałtyk kierować się będzie płytki niż.

Gorącego lata ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 03:30

Lato trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:41

Południowa Europa znajduje się pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad morzem Barentsa oraz wyspami Brytyjskimi. Ze wspomnianymi niżami związane są układy frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad wysp Brytyjskich. Z zachodu nasuwa się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie duże, moga wystąpić opady deszczu, które zwłaszcza po południu i wieczorem mogą być intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie około 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy. 

W nocy nadal zachmurzenie będzie duże, opady deszczu, temperatura będzie powoli rosnąć.

Jutro nadal pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna może sięgnąć nawet 9 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.58, a zajdzie o 15.51. Dzień będzie trwał 7 godzin i 52 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor