POLICJA 997 10 sty 17:26 | Redaktor
1500 złotych za piracką jazdę na Wojska Polskiego [WIDEO]

kadr z wideorejestratora/KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy funkcjonariusze z grupy „SPEED” namierzyli kierowcę, który przekroczył prędkość, nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu, przekroczył pojedynczą linię ciągłą i trzykrotnie przejechał na czerwonym świetle. Kobieta za kółkiem nissana

Do zdarzenia doszło [5 stycznia] po godzinie 17.00 na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Wówczas czuwający nad bezpieczeństwem na drodze policjanci z grupy SPEED namierzyli nissana, którego kierowca, wjeżdżając od ulicy Jana Pawła II na ulicę Wojska Polskiego, przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 84 km/h, a na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkość do 50 km/h. Dalej kierowca, jadąc już ul. Wojska Polskiego, nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu i przejechał przez pojedynczą linię ciągłą. Następnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W ten sam sposób pokonał następne dwie sygnalizacje.

Kierowca nawet nie zwrócił uwagi na jadący za nim nieoznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Cała sytuacja na drodze została zarejestrowana na policyjnym wideorejestratorze.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą nissana siedziała 34-letnia kobieta. Mundurowi pokazali jej nagranie, nałożyli na nią cztery mandaty na łączną kwotę 1500 złotych, a także 19 punktów karnych.  

kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor