POLICJA 997 25 lip 2018 | Redaktor
Awanse, awanse, awanse. Policjanci obchodzili swoje święto [GALERIA]

fot. Policja

W Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka bydgoskich policjantów z okazji obchodów Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali z tej okazji gratulacje, odznaczenia i awanse. Aż 269 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie.

Dzisiaj (25 lipca) bydgoscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczysty apel odbył się przed południem w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy. W uroczystej zbiórce wzięli udział policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów. Na obchody przybyli również przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, m.in. wicewojewoda kujawsko-pomorskiego Józef Ramlau, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz starosta bydgoski Wojciech Porzych.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości komendantowi wojewódzkiemu w Bydgoszczy insp. Pawłowi Spychale, głos zabrał komendant miejski policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński, który przywitał wszystkich zebranych.

fot. Policja

Następnie komendanci oraz wojewoda wręczyli wyróżnionym policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. W garnizonie bydgoskim awans w stopniu otrzymało 269 policjantów: 16 w korpusie oficerów, 91 w korpusie aspirantów, 122 w korpusie podoficerów oraz 40 w korpusie szeregowych policji. Podczas uroczystości policjanci otrzymali medale, odznaczenia i nagrody w uznaniu szczególnych zasług służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

fot. Policja

Postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnią Służbę otrzymało dziewięciu policjantów. Natomiast minister spraw wewnętrznych i administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego wyróżnił trzech funkcjonariuszy odznaką „Zasłużony Policjant”.

Po tej części uroczystości głos zabrali wicewojewoda kujawsko-pomorski i komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, którzy podziękowali policjantom za trud, zaangażowanie i oddaną służbę. Te słowa uznania podzielili, w krótkich wystąpieniach, przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z bydgoskimi policjantami. Na zakończenie szef bydgoskich policjantów przekazał funkcjonariuszom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na polu zawodowym oraz w życiu prywatnym.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor