POLICJA 997 29 cze 13:44 | kp
Bądź bezpieczny nad wodą. Mistrzowie wystąpili w spocie [WIDEO]

Magdalena Fularczyk-Kozłowska/fot. screen z YouTube'a/KWP w Bydgoszczy

Nośmy kapoki, nie kąpmy się po alkoholu – ostrzegają bydgoscy mistrzowie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Miłosz Bernatajtys. Policja wspólnie z Lotto – Bydgostią przygotowała spot edukacyjny na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wraz z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym o tym, jak powinniśmy zachowywać się nad wodą, przypominają policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych oraz utytułowani zawodnicy – Magdalena Fularczyk-Kozłowska (mistrzyni olimpijska w dwójce podwójne z Rio de Janeiro ) i Miłosz Bernatajtys (wicemistrz igrzysk olimpijskich w Pekinie w konkurencji czwórek bez sternika wagi lekkiej). 

W spocie apelowano o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących bezpiecznego korzystania z kąpielisk i plaż. Przede wszystkim zwrócono uwagę na najczęstszą przyczynę utonięć i wypadków na wodzie – nietrzeźwość.

W przygotowanie spotu zaangażowali się zawodnicy Lotto-Bydgostia Bydgoszcz – Wojciech Wiśniewski i Adam Siemasiewicz oraz trenerzy – Daniel Bernatajtys i Marian Drażdżewski.

źródło: KMP Bydgoszcz, oprac. red.

kp Autor