POLICJA 997 30 maj 2018 | Redaktor
Bydgoscy mistrzowie prewencji patrolują w Białych Błotach [ZDJĘCIA]

fot. Polcja

Drużyna z komisariatu w Białych Błotach wygrała bydgoskie eliminacje do XXV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „PATROL ROKU 2018”.

Rywalizacja toczyła się we wtorek (29 maja). W zawodach uczestniczyło dziewięć par policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Turniejowymi konkurencjami były: interwencja policyjna, stosowanie technik obezwładniania osób i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

fot. Policja

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów, pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów. Pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach ma wpływ na bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań, od niej w dużej mierze zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania  do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą swoje umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

fot. Policja

I miejsce – Komisariat Policji w Białych Błotach: sierż. Jakub Piotrowski, st. post. Bartosz Michalczak

II miejsce – Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście: st. post. Aleksandra Rudnik, st. post. Daniel Ćwik

III miejsce – Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny: sierż. Radosłwa Galas, st. post. Paulina Mańkowska

Patrole, które zajęły pierwsze dwa miejsca będą reprezentować Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy na wojewódzkich eliminacjach, które odbędą się 6 czerwca 2018 roku.

 

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor