POLICJA 997 14 lut 15:41 | Redaktor
Bydgoszcz ma nowego zastępcę komendanta policji

fot. Policja

Młodszy inspektor Witold Markiewicz został nowym zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

Mł. insp. Witold Markiewicz od czwartku (14 lutego) pełni obowiązki zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Rozkaz o pełnieniu obowiązków, podczas uroczystej zbiórki, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Paweł Spychała. Mł. insp. Witold Markiewicz odpowiadać będzie za służbę kryminalną.

Szef kujawsko-pomorskich policjantów podkreślił wagę pełnionej funkcji na tym stanowisku oraz wyraził nadzieję, że nowo powołany zastępca komendanta wykaże się znaczącym wkładem w utrzymaniu poziomu bezpieczeństwa w Bydgoszczy i na terenie powiatu.

Na zakończenie mł. insp. Witold Markiewicz podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Bydgoszczy za zaufanie oraz przywitał się z zebranymi policjantami, z którymi będzie współpracował.

Mł. insp. Witold Markiewicz ma 50 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku w Wydziale Prewencji Komendy w Grudziądzu. Od 1995 roku związał się z pionem dochodzeniowo-śledczym, a następnie kryminalnym tej jednostki. W kwietniu 2013 roku został naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KMP w Grudziądzu. Natomiast od października 2016 roku pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w  Chełmnie. Od dzisiaj mł. insp. Witold Markiewicz będzie odpowiadał za pion kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i jednostek podległych.

Funkcjonariusz w 2018 roku otrzymał Medal Srebrny „Za Długoletnią Służbę”.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor