POLICJA 997 11 gru 15:00 | Redaktor
Czterej piraci gnali na al. Jana Pawła II [WIDEO]

kadr z wideorejestratora/KWP w Bydgoszczy

Aż czterech kierowców, którzy tego samego dnia i w tym samym rejonie o połowę przekroczyli dozwoloną prędkość, złapali policjanci z bydgoskiej grupy SPEED.

Zespół SPEED, w skład którego wchodzą przede wszystkim policjanci „drogówki”, został powołany w lipcu 2019 roku. Do służby funkcjonariusze wyjeżdżają nieoznakowanymi samochodami marki BMW z wideorejestratorami i oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

W poniedziałek (9 grudnia) złapali czterech kierowców, którzy dwukrotnie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy zostali namierzeni na al. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Pierwszy wpadł kierowca audi, które przekroczyło prędkość o 62 km/h (132/70). Następnym pojazdem był doge, który wjeżdżał do Bydgoszczy. Kierujący pędził, mając na liczniku 110 km/h, na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Chwilę później kierowca hyundaia przekroczył prędkość o 54 km/h (104/50). Natomiast tuż przed 21.00 namierzony został kierowca seata. Jechał z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W tym przypadku kierujący odmówił przyjęcia mandatu karnego. Sprawa będzie mieć swój finał w sądzie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy.

Policjanci podkreślają, że duża prędkość zwiększa ryzyko wypadków drogowych – i zdecydowanie pogarsza ich skutki. – Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób – zaznaczają.

źródło: KWP w Bydgoszczy (kom. Przemysław Słomski), oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor