POLICJA 997 17 lut 2018 | Redaktor
Domowa plantacja marihuany [NARKOTYKI, RAPORT]

fot. Policja

Po przeszukaniu mieszkania, funkcjonariusze znaleźli krzaki konopi oraz sprzęt potrzebny do ich uprawy – to hit narkotykowych komunikatów policyjnych minionego tygodnia.

Każdego dnia kujawska-pomorska policja ujawnia przypadki zatrzymania osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w powiecie może znajdować się domowa plantacja marihuany. W minioną środę (14 lutego) około południa pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu zajmowanym przez 29-letniego mężczyznę, policjanci znaleźli 3 krzaki konopi oraz sprzęt służący do ich uprawy. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i cała aparatura wraz z krzakami została zabezpieczona przez technika kryminalistyki. Według wstępnych ustaleń śledczych, z zabezpieczonych roślin można było przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut uprawy konopi. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat więzienia.


Z kolei w Piotrkowie Kujawskim dilerzy narkotykowi wpadli bardzo głupio. Na widok radiowozu dwaj młodzi ludzie, siedzący vw golfie zaparkowanym przy ul. Wyzwolenia, chyba bardzo się przestraszyli. Auto ruszyło bowiem z piskiem opon. Policjanci ruszyli za pojazdem i po kilkuset metrach zatrzymali go do kontroli.

Gdy podchodzili do auta, wysiadł z niego pasażer z plecakiem i chciał odejść. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i wylegitymowali. Okazało się, że kontrolowany 28-latek był notowany za posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania plecaka, który miał mężczyzna policjanci znaleźli kilkadziesiąt woreczków strunowych, wagę elektroniczną, blisko 50 g marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy

Zatrzymany mieszkaniec Inowrocławia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W czwartek (15 lutego) na wniosek radziejowskich  policjantów, decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym.

Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.


Również podczas kontroli drogowej ujawnili narkotyki policjanci z Tucholi. I to w dwóch przypadkach.

Pierwszy kierowca zwrócił uwagę policjantów, gdy na ich widok gwałtownie zjechał na pobocze i zatrzymał się. Funkcjonariusze niezwłocznie przeprowadzili kontrolę pojazdu. Kierowca w trakcie wykonywanych czynności zachowywał się nerwowo. Mundurowi dokonali przeszukania samochodu, w wyniku którego znaleźli niewielką ilością białego proszku. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających.

Następny kierujący został zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli. Funkcjonariusze zauważyli, że wewnątrz pojazdu jest rozsypany biały proszek. Dodatkowo kierujący był pobudzony i zachowywał się nienaturalnie. Stróże prawa natychmiast dokonali przeszukania pojazdu. W wyniku tej czynności znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Waga zabezpieczonego narkotyku to ponad 20 gram. Mężczyznę przebadano na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik przeprowadzonych badań jednoznacznie wskazał, że zatrzymany znajduję się pod ich wpływem. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. W piątek (16 lutego) mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty.

 

»»»»»»»tutaj więcej o narkotykach w Bydgoszczy 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor