POLICJA 997 25 cze 12:33 | Redaktor
Dwa wypadki na A1, jeden po drugim. Cztery osoby trafiły do szpitali

fot. Policja

Do dwóch zderzeń doszło na obu kierunkach autostrady A-1 w pobliżu węzła zachodniego. Do szpitali zostały przewiezione cztery osoby. Przez cztery godziny ruch na autostradzie był całkowicie zablokowany.

Dzisiaj (25 czerwca) przed godziną 5.00 dyżurny policji we Włocławku został powiadomiony o dachowaniu pojazdu na autostradzie A-1 w kierunku Łodzi. Do zdarzenia doszło na 195. kilometrze w pobliżu węzła autostradowego nr 15. Chwilę później wpłynęło kolejne zawiadomienie o następnym zdarzeniu, w pobliżu pierwszego: zderzyły się dwa pojazdy jadące w kierunku Gdańska.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielali pomocy poszkodowanym. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniach wzięło udział 9 osób, z których cztery zostały zabrane do szpitali. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 5.00 na jezdni w kierunku Łodzi. Z wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że 56-letni kierujący citroenem jadąc lewym szybkim pasem ruchu, zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, który dachował. W pojeździe podróżowało pięć osób, z których jedna została przewieziona do szpitala.

fot. Policja

Do drugiego zdarzenia doszło chwilę po godzinie 5.00. Kierujący audi, widząc, co się dzieje, zatrzymał się na poboczu w celu udzielenia pomocy i w tym samym czasie został uderzony przez dostawczego fiata w tył pojazdu. Audi kierował 32-latek, natomiast fiatem 35-latek. W wyniku zdarzenia do szpitala zostały zbarane trzy osoby, w tym kilkumiesięczne dziecko. Obaj kierujący byli trzeźwi, dodatkowo od 35-latka kierującego fiatem pobrano krew, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem środków odurzających.

Prowadzone są postępowania, które wyjaśnią przyczyny wypadków.

Przez cały czas działania służb autostrada A-1 pomiędzy węzłami Zachód-Północ była zablokowana. Służby autostrady i policjanci wyznaczyli objazd drogę krajową 91. Po czterech godzinach ruch na obu kierunkach autostrady został przywrócony.

Źródło i fot.: Komenda Miejska Policji we Włocławku (sierż. Tomasz Tomaszewski)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor