POLICJA 997 5 lis 10:48 | Redaktor
Dwie osoby zginęły, 11 rannych. Policja podsumowuje „ZNICZ 2018” w regionie

fot. KWP w Bydgoszczy

Przez pięć dni policjanci pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. Akcja „ZNICZ 2018” zakończyła się w niedzielę (4 listopada) wieczorem.

Wzmożone działania policyjne trwały od środy (31 października) do niedzieli (4 listopada), do godz. 22.00. Funkcjonariusze „drogówki” byli wspierani przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD.

Mundurowi podsumowują, że mieszkańcy naszego województwa chętnie korzystali w tych dniach z komunikacji miejskiej. Policjanci w miejscach o szczególnym natężeniu ruchu kierowali nim ręcznie. Chwalą jednak kierowców, którzy czekając na możliwość przejazdu, „wykazywali się cierpliwością i zrozumieniem”. - Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez poważnych utrudnień – konkludują mundurowi.

W tegorocznej akcji „ZNICZ” wzięło udział 3065 policjantów oraz 175 funkcjonariuszy innych służb. Niestety, od 31 października do 4 listopada na drogach województwa kujawsko-pomorskiego odnotowano 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 41 kierowców, którzy do auta wsiedli po alkoholu.

Źródło: Policja, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor