POLICJA 997 23 kwi 2019 | Redaktor

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli motocyklistę, który w obszarze zabudowanym pędził 130 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. 24-letni mężczyzna prowadzący yamahę został ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę. Przekroczenie prędkości o 60 km/h skutkowało również zatrzymaniem prawa jazdy.

W sobotę (20 kwietnia) policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Jana Pawła funkcjonariusze zauważyli szybko jadącego motocyklistę. Policjanci dokonali pomiaru prędkości jazdy jednośladowego pojazdu marki Yamaha. Policyjny videorejestrator wskazał, że motocyklista pędził 130 km/h. Mundurowi natychmiast przerwali zbyt szybką jazdę zatrzymując kierowcę do kontroli. Okazało się, że pojazdem kieruje 24–letni mężczyzna. Policyjna kontrola zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy. Policjanci o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a ich skutki zależne są właśnie od prędkości. W okresie wielkanocnego weekendu policjanci z Grudziądza trzykrotnie odbierali prawa jazdy z tego powodu.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor