POLICJA 997 18 mar 14:36 | Redaktor
Po pijaku kierował autem, a wcześniej okradł szkołę [WIDEO]

fot. Policja

Zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, kradzieży paliwa oraz kradzieży butów i odzieży ze szkoły usłyszał mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoscy policjanci zatrzymali bezpośrednio po tym, jak jechał swoim autem pijąc piwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W miniony czwartek (14 marca) około godz. 13:40 uwagę policjantów z bydgoskiej drogówki zwrócił kierowca nowego modelu volkswagena garbusa, który jechał ulicą Jagiellońską w Bydgoszczy pijąc piwo. Policjanci od razu zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i używać wulgarnych prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Okazało się, że nie tylko nietrzeźwy kierował pojazdem (0,7 promila alkoholu w organizmie), ale również ma cofnięte uprawnienia do ich prowadzenia. 36-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania przez patrol mężczyzna twierdził, że nie pierwszy raz jechał pomimo wcześniej spożytego piwa, a do tego bez uprawnień i dalej tak będzie robił.

Na uwagę zasługuje fakt, że mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna wielokrotnie jeździł swoim samochodem mimo cofnięcia uprawnień przez właściwy organ, a jednocześnie dokonywał kradzieży paliwa tankując na stacjach benzynowych na terenie Bydgoszczy i powiatów ościennych.

Opisując niechlubne poczynania 36-latka wspomnieć należy również jego wyczyn ze szkoły w Kruszynie (gm. Koronowo), gdzie z szatni ukradł dwie pary markowych butów sportowych oraz odzież sportową. Opublikowano wówczas nagranie z monitoringu szkoły. Dzięki informacjom uzyskanym od świadków, policjanci ustalili personalia sprawcy. Okazało się, że wspomniana kradzież to również sprawka mieszkańca Nakła nad Notecią.

Zgromadzony materiał w sprawie trafił do prokuratora. Ten po zapoznaniu się z nim zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor