POLICJA 997 21 mar 14:29 | Redaktor
Kierowca i pasażer pod wpływem. Ten drugi wypadł z samochodu

fot. Anna Kopeć/materiał ilustracyjny

Świadkiem niecodziennej sytuacji był technik kryminalistyki wracający z czynności służbowych. Z zatrzymanej na ulicy skody wypadł pasażer - okazało się, że i kierowca nie był „w najlepszym stanie”.

Jadący bydgoską ul. Ogrody policjant w pewnym momencie zwrócił uwagę na auto jadące przeciwległym pasem, które po chwili zatrzymało się. Gdy otworzyły się tylne drzwi, z pojazdu wypadł na ulicę mężczyzna. Wówczas funkcjonariusz zatrzymał samochód, by zapytać, czy potrzebna jest pomoc. Mężczyzna poproszony przez niego o dokumenty i podanie swoich danych w wulgarny sposób odmówił. Woń alkoholu i bełkotliwa mowa jednoznacznie wskazywały, że kierowca nie powinien siadać za kółkiem.

Policjant o sytuacji poinformował dyżurnego z bydgoskich Wyżyn, który na miejsce skierował patrol. 44-latek został przewieziony do komisariatu na Wyżynach. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie potwierdziło się, że prawo jazdy zostało mu już wcześniej zabrane.

Za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

źródło: KWP w Bydgoszczy

oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor