POLICJA 997 24 cze 18:36 | Redaktor
Kierowca skody zderzył się z pociągiem

fot. Policja

W Grudziądzu na przejeździe kolejowym przy ul. Narutowicza doszło do groźnego wypadku drogowego, w wyniku którego dwie osoby podróżujące autem i piesza trafili do szpitala.

W niedzielę (23 czerwca) około godz. 8.30 na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Narutowicza doszło do poważnego wypadku drogowego. Pod nadjeżdżający pociąg wjechał kierujący skodą. Uderzone przez szynobus auto odbiło się i uderzyło w stojąca przed przejazdem 19-letnią pieszą, która został przygnieciona przez znak drogowy.

Ranna piesza oraz dwie osoby podróżujące samochodem trafiły do szpitala. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny miejsca oraz pojazdów. Uczestniczy wypadku byli trzeźwi. Ustalono pierwszych świadków zdarzenia i zabezpieczono nagrania z monitoringu.

Jak ustali wstępnie policjanci, to kierowca skody zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej przed przejazdem. 70-letni mężczyzna prowadzący auto ominął kolejowe zapory i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sąd zadecyduje, na jaki okres mężczyzna straci dokument. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury, będą ustalać jakie były wszystkie okoliczności zdarzenia.

Źródło i fot.: Policja, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor