POLICJA 997 24 sty 12:39 | Redaktor
Kierowcy przejeżdżają na czerwonym, policja wkroczyła do akcji

fot. Policja

Dwójka nieodpowiedzialnych prowadzących złapana na krajowej 25 w miejscowości Prądocin. Na głównej i ruchliwej trasie do Bydgoszczy, kierowcy nagminnie nie stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Wczoraj (23 stycznia) policjanci z bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili obserwację skrzyżowania na krajowej 25 w miejscowości Prądocin. Przy pomocy policyjnego Mobilnego Centrum Monitoringu przyglądali się kierowcom. Na skrzyżowaniach prowadzący pojazdy nie zawsze stosują się do znaków oraz sygnalizacji świetlnej, powodując realne zagrożenie w ruchu drogowym. Działania policji w tym miejscu są efektem postulatów mieszkańców gminy Nowa Wieś Wielka zgłaszanych na ostatniej debacie społecznej.

W trakcie czwartkowej obserwacji dwaj kierowcy lekceważący czerwone światło zostali zatrzymani przez drogówkę i ukarani mandatami.

- Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie – przypomina kom. Przemysław Słomski z KWP Bydgoszcz - Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!”

 

na podst. not. prasowej KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor