POLICJA 997 15 paź 14:05 | Redaktor
Kompletnie pijana wiozła dzieci do szkoły

Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa, a w konsekwencji drugi opel uderzył w budynek/fot. Policja

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w poniedziałek (14 października) rano w Brześciu Kujawskim. Jednym z nich kierowała matka wioząca dzieci do szkoły – jak się okazało, miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

W centrum Brześcia Kujawskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Opel. Policjanci na miejscu zastali dwa rozbite samochody i 18-letniego kierowce opla, kobiety kierującej drugim oplem nie było. - Policjanci rozpoczęli przeprowadzanie czynności na miejscu zdarzenia i wezwali następny patrol, który ruszył w ślad za nią – relacjonuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska.

Funkcjonariusze skorzystali z nagrania kamery pobliskiego sklepu, dzięki któremu ustalili, że to właśnie kobieta - 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski – doprowadziła do kolizji. - Wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację – informuje st. sierż. Szefler-Ciupińska.

Kobietę, która po zdarzeniu wysiadła z samochodu z dwójką dzieci, odnalazł drugi patrol. Tłumaczyła, że nie chciała, by spóźniły się one na zajęcia. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że ma ona ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta trzeźwiała na komendzie – noc spędziła w policyjnym areszcie. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Mundurowi udali się też do szkoły, gdzie ustalili, które dzieci wiozła kobieta. Do maluchów w wieku 7 lat i 4 lata wezwano karetkę, nie stwierdzono u nich obrażeń. - O zdarzeniu poinformowany został także ojciec dzieci, który zobowiązał się do opieki nad nimi – dodaje st. sierż. Szefler-Ciupińska.

We wtorek (15 października) 31-latka usłyszałazarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej, odpowie też za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło i fot. KMP we Włocławku, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor