POLICJA 997 4 paź 2018 | Redaktor
Kujawsko-pomorskie ma 55 nowych policjantów

Szeregi policji w naszym województwie powiększyły się o 55 nowych policjantów. Wczoraj (3 października) w obecności rodzin złożyli ślubowanie. Ponadto komendant wojewódzki policji wręczył awans jedenastu funkcjonariuszom.

Wczoraj (3 października) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 55 nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie od policjantów przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

– To wielki honor i zaszczyt być policjantem, ale to przede wszystkim obowiązek – powiedział szef kujawsko-pomorskich policjantów.

insp. Paweł Spychała / fot. Policja

Podziękował również rodzinom ślubujących za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: dziewięciu do Bydgoszczy, dwunastu do Torunia, pięciu do Aleksandrowa Kujawskiego, czterech do Brodnicy, po trzech do Inowrocławia i Wąbrzeźna, po dwóch do Włocławka i Świecia, po jednym do Grudziądza, Golubia-Dobrzynia, Lipna, Nakła nad Notecią, Rypina, Tucholi, Żnina oraz ośmiu do oddziału prewencji policji.

fot. Policja

W roku 2017 do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie przyjęto 277 policjantów. Kolejne przyjęcia do służby w naszym województwie odbędą się jeszcze w listopadzie i grudniu tego roku. Dokumenty można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji.

fot. Policja

W czasie uroczystości rozdano również awanse. Jedenastu policjantów zostało mianowanych na stopień podkomisarza policji.

fot. Policja

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor