POLICJA 997 4 sty 2019 | Redaktor
Miał w domu prawie 1,5 kilograma narkotyków

fot. KWP w Bydgoszczy

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił bydgoszczanin podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u niego w mieszkaniu blisko 1,5 kg marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy.

Kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wytypowali 38-letniego mężczyznę, który, jak podejrzewali, zajmuje się procederem narkotykowym.

We wtorek (2 stycznia) wieczorem namierzyli go na jednej z ulic osiedla Szwederowo. Razem z mężczyzną udali się do jego mieszkania, gdzie po przeszukaniu zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany, 21 tabletek ekstazy, amfetaminę i brązową substancję, która zostanie poddana badaniom laboratoryjnym. Zabezpieczyli też dwie wagi elektroniczne. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy ze Szwederowa, którzy przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnie zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

Dzisiaj (4 stycznia) sąd aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: KWP w Bydgoszczy, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor