POLICJA 997 4 cze 12:53 | Redaktor
Mniej wypadków niż rok temu. Długi weekend na drogach

materiały KWP w Bydgoszczy

Od środy do niedzieli policjanci prowadzili akcję„Bezpieczny weekend - Boże Ciało”. W tym roku odnotowano mniej wypadków, mniej było też poszkodowanych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu aż 96 pijanych kierujących.

Policjantki uratowały ludzkie życie

POLICJA 997 Wczoraj 17:41

Narkotyki i dopalacze zabijają

POLICJA 997 Wczoraj 15:48

Już w środę funkcjonariusze (30 maja) rozpoczęli działaniach w ramach akcji „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”, które trwały do niedzieli (3 czerwca). Podczas akcji korzystali nie tylko z radiowozów oznakowanych, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Podczas „Długiego weekendu - Boże Ciało” na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 347 kolizji. Ponadto wyeliminowali z ruchu aż 96 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci jak zawsze podczas kontroli reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawdzali także, czy osoby podróżujące autem korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

 

źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor