POLICJA 997 27 lip 14:31 | kp
Motorowerzysta „pod wpływem” przewoził czterolatka

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

W niedzielę (26 lipca) mieszkaniec Solca Kujawskiego, będący pod wpływem alkoholu, przewoził swojego czteroletniego syna na motorowerze. Próbował uciec przed policją i nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Policjanci z Solca Kujawskiego zauważyli motorowerzystę w południe – o 12.35. W związku z tym, że jadąc z pasażerem, popełnił wykroczenie, policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. – Kierowca jednośladu na widok radiowozu przyśpieszył, nie reagował na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe – przekazuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. – W pewnym momencie skręcił między bloki i jadąc po chodniku, oddalił się, nie zatrzymując do kontroli.

Policjantom po krótkim czasie udało się zatrzymać kierującego. 25-letni mieszkaniec Solca Kujawskiego miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. – Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie teraz przed Sądem, a po analizie zgromadzonego materiału zostanie podjęta decyzja czy zachowaniem swoim nie naraził syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – dodaje podkomisarz.

Policja apeluje o rozwagę do kierowców i zaznacza, że mają oni obowiązek zatrzymać się do kontroli drogowej – samo niereagowanie na wysyłane sygnały świetlne i dźwiękowe jest przestępstwem. W związku ze sprawą policjanci przypominają, że osoby, które ukończyły 18 lat, aby mogły poruszać się motorowerem, muszą posiadać prawo jazdy kat. AM

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor