POLICJA 997 19 sie 17:53 | Redaktor
Na półtora tysiąca kierujących piło trzech. Policja podsumowuje weekend w powiecie

fot. ilustracyjna/Anna Kopeć

Bydgoscy policjanci przez długi weekend od środy do niedzieli (14-18 sierpnia) prowadzili działania „Sierpniowy Weekend”. Na drogach powiatu doszło w tym czasie do dwóch wypadków, w których zostały ranne dwie osoby. Funkcjonariusze odnotowali 73 kolizje.

Długi weekend oznacza zwiększone natężenie ruchu pojazdów i pieszych, dlatego na drogach  pojawiła się większa liczba patroli.

Policjanci reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu.

Sprawdzali też, czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy liczba osób zgodna jest z liczbą miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów.

Mundurowi zwracali też uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Przez weekend na drogach powiatu bydgoskiego doszło do dwóch wypadków, w których zostały ranne dwie osoby. Funkcjonariusze odnotowali w tych dniach 73 kolizje.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że na ponad półtora tysiąca kontroli pojazdów przeprowadzonych w trakcie weekendu policjanci ujawnili tylko trzy przypadki, kiedy kierowcy wsiedli za kółko po wypiciu alkoholu. Łącznie policjanci ujawnili 771 wykroczeń w ruchu drogowym i zatrzymali 12 praw jazdy.

źródło: KWP w Bydgoszczy (podkom. Lidia Kowalska)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor