POLICJA 997 10 maj 2019 | Redaktor
Najlepsi kryminalni są w Sępólnie Krajeńskim

fot. Policja

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się V wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. W zmaganiach o tytuł najlepszych funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 18 czteroosobowych drużyn. Wygrali kryminalni z Sępólna Krajeńskiego.

W skład każdej ze startujących grup wchodzili policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, operacyjnego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których mundurowi zmierzyli się w konkurencjach takich jak: udzielanie pierwszej pomocy, strzelania wymagającego nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, testu wiedzy ogólnej, czy też rozwiązania kazusu, w którym to musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów wewnętrznych.

Ponadto funkcjonariusze, brali udział w konkurencji zorganizowanej w terenie, gdzie podczas oględzin zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji, prawidłowej organizacji pracy oraz wykazaniem się wiedzą podczas podejmowania czynności na miejscu przestępstwa.

Zawody, które odbyły się w dniach 6-8 maja, organizowane były przez Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy, przy współudziale Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz najlepsze zespoły.

W kategorii drużynowej najlepszymi okazały się reprezentacje:

 1. Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim
 2. Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie
 3. Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

W kategorii indywidualnej:

Najlepszy policjant sprawujący nadzór:

 1. asp. Maciej Tykwiński z KMP w Bydgoszczy
 2. asp.szt. Michał Tuński z KPP w Sępolnie Krajeńskim
 3. asp.szt. Maria Dolińska z KPP w Wąbrzeźnie

Najlepszy policjant dochodzeniowo- śledczy:

 1. asp.szt. Radosław Łukaszewski z KPP w Sępolnie Krajeńskim
 2. mł.asp. Michał Tatkowski z KPP w Brodnicy
 3. asp. Anna Szymandera KPP w Mogilnie

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy:

 1. z KPP w Inowrocławiu
 2. z KPP w Radziejowie
 3. z KPP w Chełmnie

Najlepszy technik kryminalistyki:

 1. mł.asp. Kamil Słoma z KPP w Tucholi
 2. st.asp. Jarosław Filipek z KPP w Chełmnie
 3. asp. Mariusz Giera z KPP w Lipnie

Wszyscy zwycięzcy otrzymali od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Teraz czterech najlepszych kryminalnych reprezentować będzie garnizon kujawsko-pomorski w Ogólnopolskich Eliminacji Konkursu ,,Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”', który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor