POLICJA 997 23 paź 2018 | Redaktor

Mieszkaniec osiedla Wyżyny uprawiał konopie indyjskie w specjalnym namiocie. W mieszaniu 30-latka kryminalni ujawnili ponad 270 gramów suszu marihuany. Mężczyźnie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla ma związek z narkotykami, a w swoim domu uprawia marihuanę. Policjanci udali się pod wskazany adres i już na klatce schodowej wyczuli, że z jednego z mieszkań wydobywa się zapach tego zioła.

Drzwi otworzył im podejrzany. Podczas przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli w jednym z pokoi namiot, który służył mężczyźnie do uprawy konopi indyjskich, a w nim susz roślinny. Zawiniątko z narkotykiem znajdowało się również na stole. Znalezione substancje zostały poddane badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 270 gramów.

30-latek usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczący uprawy konopi indyjskich, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. We wtorek (23 października) prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor