POLICJA 997 5 lut 11:05 | Redaktor
Narkotyki na 70 porcji. Trzy osoby zatrzymane

fot. KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli marihuanę i MDMA, z których można by było zrobić ponad 70 porcji. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby.

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego wytypowali miejsce zamieszkania mężczyzny, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Obserwowali, jak na namierzoną posesję wjeżdżają trzy samochody, a kierowcy wchodzą do budynku. Gdy po chwili go opuścili, policjanci przystąpili do działania – na ich widok mężczyźni rzucili się do ucieczki.

Dwóch z nich od razu zostało zatrzymanych i obezwładnionych. Trzeci wpadł w ręce policjantów po krótkim pościgu. W trakcie ucieczki 19-latek wyrzucił woreczki z zielonym suszem roślinnym, brązowym proszkiem oraz aluminiowe zawiniątko.

fot. KWP w Bydgoszczy

W mieszkaniu zatrzymanego 24-latka policjanci znaleźli woreczki z brązowym proszkiem i wagę elektroniczną. Brązowy proszek znajdował się także w portfelu trzeciego z zatrzymanych mężczyzn (23 lata).

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i MDMA. Cała trójka została zatrzymana i dowieziona do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24- i 23-latkowi zarzut posiadania narkotyków.

Natomiast 19-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło KWP w Bydgoszczy, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor