POLICJA 997 8 maj 2018 | Redaktor
Nielegalna broń z ostrą amunicją oraz narkotyki w mieszkaniu przy ul. Pomorskiej

fot. Policja

Zabezpieczony pistolet i ostra amunicja to efekt wspólnej pracy kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa, komendy miejskiej, a także Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Bydgoszczy.

Pierwsze informacje pozyskali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać nielegalnie broń palną. Do rozpracowania sprawy dołączyli też kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej. Operacyjna praca policjantów pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego. Okazał się nim jeden z mieszkańców ulicy Pomorskiej.

W minioną sobotę (05 maja) funkcjonariusze przystąpili do działania. Z uwagi na niebezpieczeństwo użycia przez podejrzewanego broni palnej, do realizacji włączyli się antyterroryści. Około godziny 16:30 policjanci pododdziału antyterrorystycznego weszli do wytypowanego mieszkania. Tam obezwładnili i zatrzymali 35-latka.

W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli leżący na stoliku pistolet typu glock z podpiętym magazynkiem wypełnionym nabojami. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 41 sztuk ostrej amunicji. Co więcej, w trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili niewielkie porcje amfetaminy i marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (07 maja) policjanci doprowadzili 35-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz narkotyków. Oskarżyciel po przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast, po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor