POLICJA 997 23 maj 2018 | Redaktor
Nielegalny hazard na Dolinie [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Kryminalni z bydgoskiego Błonia ujawnili miejsce, gdzie używane są nielegalne automaty do gier hazardowych. W trakcie przeszukania jednego ze sklepów w Bydgoszczy zabezpieczyli dwa tego typu urządzenia.

Z ustaleń policjantów z Błonia wynikało, że w jednym ze sklepów przy ul. Dolina w Bydgoszczy znajdują się czynne nielegalne automaty do gier hazardowych. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się, gdy we wtorek (22 maja) pojechali pod wskazany adres i przeprowadzili tam przeszukanie. W jednym z pomieszczeń placówki handlowej ujawnili dwa działające urządzenia tego typu.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pracowników Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, którzy stwierdzili, że w ich ocenie są to automaty do gier hazardowych. Urządzenia zostały przez policjantów zabezpieczone do prowadzonego w tej sprawie postępowania. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Policja przypomina, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota kary pieniężnej z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych - zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor