POLICJA 997 16 lip 12:47 | Redaktor
Nielegalny tytoń i papierosy sprzedawał w legalnych sklepach

fot. Policja

Policjanci zabezpieczyli blisko 13 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy oraz 6,7 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby około 16 tysięcy złotych.

Radziejowscy policjanci ustalili, że w dwóch sklepach na terenie Radziejowa i Piotrkowa Kujawskiego odbywa się sprzedaż nielegalnych papierosów. Kryminalni w jednym czasie weszli do tych placówek handlowych.

Informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania znaleźli 12900 szt. papierosów  oraz 6,7 kg krajanki tytoniowej bez  znaków akcyzy.

fot. Policja

Policjanci zespołu do walski z przestępczością gospodarczą  radziejowskiej komendy wstępnie oszacowali, że gdyby papierosy wprowadzono na rynek, to straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad 16 tysięcy złotych.

Zatrzymany 33-latek z pow. konińskiego, który prowadził nielegalny biznes, usłyszał zarzut posiadania tytoniu i papierosów bez  znaków akcyzy. Zabezpieczono cały nielegalny towar.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną  lub karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor