POLICJA 997 29 kwi 18:31 | Redaktor
Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek

Trzech młodych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę (27 kwietnia) w miejscowości Cerekwica. Kierujący pojazdem marki Opel Vectra zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w drzewo wskutek czego śmierć na miejscu poniósł 27-letni pasażer pojazdu. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że kierowca był nietrzeźwy.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W sobotę  (27 kwietnia) około godz. 22.45 w m. Cerekwica, gm. Żnin  na drodze powiatowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 28-latek kierujący pojazdem marki Opel Vectra, znajdując się w stanie nietrzeźwości, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 27-letni pasażer opla. Drugi z pasażerów oraz kierowca pojazdu zostali przewiezieni do placówek medycznych.   

Kierującemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 zł.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają żnińscy funkcjonariusze.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor