POLICJA 997 17 wrz 08:31 | Redaktor
Nowi policjanci złożyli ślubowanie

KWP W Bydgoszczy

38 nowych funkcjonariuszy ma swoich szeregach kujawsko-pomorska policja. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w poniedziałek (16 września) złożyli uroczyste ślubowanie

Ślubowanie od policjantów przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. Gratulował i życzył im powodzenia na czekającym ich szkoleniu.

Kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. prałat Stanisław Kotowski odniósł się do etyki policyjnej i podkreślał konieczność kształtowania charakteru młodych policjantów. 

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 20 do Bydgoszczy, czterej do Świecia, trzej do Włocławka, dwaj do Grudziądza, po jednym do: Aleksandrowa, Chełmna, Nakła i Żnina oraz pięciu do Oddziału Prewencji Policji. Wśród przyjętych do służby policjantów jest sześć kobiet.

Dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji, terminy przejęć do policji w roku 2019 można znaleźć internetowych policji.

fot. KWP w Bydgoszczy

źródło: Kujawsko-Pomorska Policja (mł. insp. Monika Chlebicz), oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor