POLICJA 997 19 wrz 22:16 | Redaktor

Nietrzeźwy 46-latek napadł na interweniujących policjantów, próbując ranić jednego z nich nożem. Agresor został obezwładniony i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (16 września) około godz. 6.30 z polecenia dyżurnego komendy w Świeciu patrol mundurowych pojechał na ul. Wojska Polskiego, by udzielić pomocy zgłaszającej interwencję kobiecie, która nie mogła sobie poradzić z awanturującym się, pijanym mężem. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 46-latka. Mężczyzna początkowo zachowywał się spokojnie. Po chwili jednak wyciągnął ukryty w fotelu nóż. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenia odrzucenia białej broni i nagle zaatakował policjanta. Funkcjonariusz osłonił się, ale został zraniony w dłoń. Wtedy drugi policjant ruszył z pomocą i razem obezwładnili agresora. 46-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia (17 września) policjanci przekonwojowali podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Świeciu, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja (podkomisarz Joanna Tarkowska, oprac. red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor