POLICJA 997 24 cze 16:00 | Redaktor
Oszukiwał metodą „na BLIK-a”. Rozpoznajesz go? [KOMUNIKAT]

materiał policji

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na BLIK-a”. Sprawca za pomocą komunikatora, po wcześniejszym przełamaniu zabezpieczeń kont na jednym z portali społecznościowych, podszywał się pod różne osoby. Wprowadzając w ten sposób w błąd poszkodowanych, prosił ich o podanie kodu BLIK. W ten sposób 22 kwietnia 2020 r. oszukał wiele osób. W toku postępowania policjanci ustalili, że sprawca dokonał wypłaty uzyskanych w ten sposób pieniędzy w bankomacie przy ul. Skłodowskiej-Curie 26 w Bydgoszczy. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

W związku z tym policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Informację można przekazać pod numerem telefonu 47 751-11-14, a także całodobowo pod numerami 47 751-11-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-PG 354/20/MM.

źródło: komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy (podkom. Lidia Kowalska)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor