POLICJA 997 28 cze 16:14 | Redaktor
Pasażer zasnął w autobusie, a złodziej czuwał

fot. ilustracyjna Anna Kopeć

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który w autobusie ukradł śpiącemu pasażerowi torebkę z pieniędzmi i telefonem komórkowym.

Pokrzywdzony, wracając z pracy do domu na trasie Brodnica-Jabłonowo autobusem prywatnego przewoźnika, usnął w pojeździe. Kiedy obudził się na przystanku w Jabłonowie Pomorskim, zauważył, że nie ma przy sobie torebki, w której miał 370 złotych, telefon komórkowy i klucze od domu.

58-latek zgłosił zdarzenie miejscowym policjantom. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia po obejrzeniu monitoringu zamieszczonego w pojeździe rozpoznali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam zabezpieczyli skradziony mężczyźnie telefon komórkowy i zatrzymali 46-latka, który, jak się później okazało, resztę przedmiotów wyrzucił, a pieniądze wydał. Tego samego dnia mieszkaniec Mileszew znalazł wyrzuconą za sklep w tej miejscowości torbę z kluczami, która wróciła już do właściciela.

Złodziej trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. W czwartek (27 czerwca) usłyszał zarzut kradzieży, za którą odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja, oprac. red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor