POLICJA 997 7 maj 21:14 | Redaktor

Funkcjonariusze odebrali kolejne dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących w obszarze zabudowanym ograniczeń. W tym roku grudziądzcy policjanci zatrzymali już 20 praw jazdy za jazdę z nadmierną prędkością.

W sobotę (4 maja) policjanci patrolujący obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem na ul. Peszkowskiego zarejestrowali kierowcę audi, który pędził w obszarze zabudowanym 138 km/h. 31-latek przekroczył prędkość o 58 km/h, a mógł jechać maksymalnie 80 km/h.  Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy z uwagi na fakt, iż przekroczenie miało miejsce w obszarze zabudowanym. Mundurowi w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie do miejscowego sądu. Jako materiał dowodowy posłuży nagranie z wideorejestratora.

W niedzielę (5 maja) na tej samej ulicy policjanci przyłapali kolejnego „pirata drogowego”. 48-letni kierowca bmw pędził 134 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. Szybką jazdę przerwali mundurowi, zatrzymując samochód do kontroli. Tym razem kierowca oprócz utraty prawa jazdy został także ukarany mandatem. Obydwaj kierowcy otrzymali po 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jazda z prędkościami powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zawsze kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcy tracą możliwość kierowania pojazdami na trzy miesiące. Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy! Strata uprawnień to czasem lawina kolejnych dolegliwości, więc nie warto się spieszyć.

Tylko w tym roku policjanci z Grudziądza zatrzymali 20 praw jazdy za nadmierną prędkość.

Policjanci apelują do kierowców o respektowanie obowiązujących ograniczeń.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor