POLICJA 997 1 mar 2019 | Redaktor
 Pijana kobieta z małym dzieckiem przyłapana na spacerze

Nieodpowiedzialnością wykazała się matka, która opiekując się swoim dziewięciomiesięczną córką była pijana. Idącą chwiejnym krokiem i pchającą wózek z córką zauważyli przechodnie, którzy natychmiast powiadomili koronowskich policjantów.

Do opisanej sytuacji doszło w środę 27 lutego tuż po godz. 14.00 w rejonie dworca w Koronowie. Uwagę przechodniów zwróciła kobieta idąca z wózkiem dziecięcym. Jej sposób poruszania się jednoznacznie wskazywał, że może być pijana. Ta informacja trafiła do koronowskich policjantów. Dyżurny od razu skierował patrol w rejon ul. Paderewskiego. Policjanci od razu zauważyli idącą chwiejnym krokiem kobietę z dzieckiem w wózku.

Dziecko natychmiast trafiło do pobliskiej przychodni. Podczas badania lekarz pediatra nie stwierdził żadnych obrażeń u dziewczynki. Ta cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodzinie. Natomiast matkę przewieziono do komisariatu, gdzie przeprowadzone zostało badanie stanu jej trzeźwości. Wykazało ono, że 40-latka ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialna matka została również przekazana pod opiekę rodzinie. Jednak musi liczyć się z tym, że odpowie za narażenie dziewięciomiesięcznej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za ten czyn może jej grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja dziękuje świadkom, którzy widząc opisywaną sytuację nie pozostali obojętni i w trosce o dziecko powiadomili funkcjonariuszy.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor