POLICJA 997 10 lip 13:27 | Redaktor
Pijany kierował cysterną z kwasem solnym

fot. Policja

Dzięki czujności ochroniarzy jednej z firm na terenie gminy Świecie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i kierował cysterną z niebezpieczną substancją - kwasem solnym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj (9 lipca) ok. godziny 20.40 dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony zakładu znajdującego się na terenie gminy: pracownicy mieli wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy samochodu ciężarowego scania, który chce wjechać na teren przedsiębiorstwa.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Wskazanego mężczyznę poddali badaniu stanu trzeźwości. Ochraniarze nie mylili się. Okazało się, że 58-letni mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, za co trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki czujnej postawie pracowników zakładu pijany kierowca nie ruszył w dalszą podróż. Przewoził w cysternie niebezpieczną substancję - kwas solny, co, jak podkreślaja policjanci, w połączeniu z jazdą „pod wpływem” mogło stanowić ogromne zagrożenie. Policjanci zabezpieczyli pojazd oraz zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Dzisiaj (10 lipca), po wytrzeźwieniu, 58-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Musi również liczyć się z konsekwencjami zawodowymi.

 źródło: KPP w Świeciu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor