POLICJA 997 10 mar 2019 | Redaktor
Po pijaku i bez uprawnień. Groźne wypadki na drogach regionu

Wypadek w miejscowości Ameryczka/fot. Policja

Cztery osoby w sobotę (9 marca) i dwie osoby w czwartek (7 marca) zostały poszkodowane w wypadkach na terenie gminy Szubin. W obu udział brali kierowcy bez uprawnień. Sprawca sobotniego zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

W sobotę wieczorem w miejscowości Małe Rudy (gmina Szubin). Kierujący volkswagenem passatem z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w bok osobowego citroena C3. Jak się okazało, kierowca vw miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej 32-latek w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Zarówno on, jak i pasażer vw trafili do szpitala.

Wypadek w miejscowości Ameryczka/fot. Policja

Dwa dni wcześniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło po zmroku w miejscowości Ameryczka (gm. Szybin). Po zderzeniu mana z peugeotem, kierowca auta osobowego oraz pasażerka zostali przetransportowani do szpitali. Okazało się, że 24-latek, który prowadził ciężarowego mana nie posiadał uprawnień na pojazd, którym kierował. Posiadane przez niego prawo jazdy kategorii B nie zezwala na prowadzenie aut powyżej 3,5 tony.

Nie było zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierowców.

Żeby tego było mało, w środę (6 marca) krótko przed godz. 6.00 na ul. Nakielskiej w Kcyni, dzielnicowi z miejscowego komisariatu skontrolowali peugeota, za którego kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy.

Podczas prowadzonej kontroli z wnętrza auta policjanci poczuli alkohol. Siedzący za kierownicą mężczyzna został przebadany alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Dzielnicowi zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania i wręczyli wezwanie na przesłuchanie, które odbędzie się w najbliższych dniach. 51-latek usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a o jego losach zdecyduje sąd.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor