POLICJA 997 20 mar 11:06 | Redaktor
Pościg za pijanym kierowcą.  W aucie wiózł siedem osób - jedną w bagażniku [WIDEO]

mat. KWP w Bydgoszczy

Nietrzeźwy 19-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał policjantom w centrum Bydgoszczy. W aucie miał jeszcze siedmiu pasażerów. Już stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (16 marca) w nocy. Patrol z bydgoskiego ruchu drogowego  na ulicy 3 Maja w Bydgoszczy zauważył audi, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Nagle audi zaczęło przyspieszać i uciekać. Zaczął się pościg.

Policjanci powiadomili o tej sytuacji dyżurnego, informując go na bieżąco o trasie ucieczki pojazdu. Uciekając, kierowca audi łamał przepisy ruchu drogowego. Zdarzenie było nagrywane policyjnym wideorejestratorem. Ostatecznie pościg zakończył się na ulicy Pomorskiej.

Film z wideorejestratora/KWP

Tam funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi. W samochodzie oprócz niego było siedmiu pasażerów, w tym jeden zamknięty w bagażniku. 19-letni kierowca z powiatu pilskiego miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i zholowali auto. Następnie przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia śledczy z bydgoskiego Śródmieścia przedstawili 19-latkowi zarzut kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to ostatnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. To jednak nie wszystko.

Oprócz przewożenia większej liczby osób niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym, 19-latek będzie odpowiadać także za zarejestrowane na nagraniu wykroczenia: wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, niestosowanie się do znaku STOP, nakaz jazdy w prawo, zakaz wjazdu.  

źródło: KWP w Bydgoszczy

oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor