POLICJA 997 22 sie 16:12 | Redaktor
Po pijanemu wjechał w maszynę rolniczą

fot. materiały policji - KPP w Brodnicy

Brodniccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który po pijanemu kierując oplem wjechał w tył maszyny rolniczej zaczepionej za ciągnikiem. Co więcej, kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu.

W środę (21 sierpnia) kilka minut przed 21.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Wymokłe. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że kierujący oplem omega nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na maszynę rolniczą, zaczepioną o ciągnik. W wyniku zdarzenia, pasażer osobówki został przetransportowany do brodnickiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Od kierowcy opla wyczuwalny był zapach alkoholu. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu alkotestem, po czym okazało się, że ma on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto jego pojazd nie miał wykupionej polisy ubezpieczeniowej, badań technicznych, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu należącego do kierowcy. Mundurowi odholowali pojazd na parking strzeżony, a kierowcę przetransportowali do brodnickiej komendy, gdzie trafił do aresztu.

25-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie teżż za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

źródło: KPP w Brodnicy (asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska), oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor